УВАГА БАНКИ!

 

 

 

Головам обласних організацій професійних спілок –

членам Київської обласної ради професійних спілок

 

 

Шановні колеги!

 

         На даний час вкрай небезпечна економічна ситуація в державі вимагає від нас неабиякої пильності і зусиль із вжиття всього спектру заходів із забезпечення сталого функціонування профспілкових організацій та виконання покладених на профспілки функцій – економічною основою для чого, слугують кошти, які із законодавчо дозволених джерел надходять на рахунки профспілок у банках  з подальшим використанням їх профспілкою на відповідні заходи.

         Фінансову безпеку профспілок може значною частиною забезпечити грамотний та виважений вибір фінансової установи, яка буде обслуговувати поточні рахунки, а також чіткі, послідовні та керовані юридичною службою облпрофради, дії профспілкових організацій, із виводу грошових коштів із «неплатоспроможніх та проблемних» банків.

         Так, у 2014-2015 роках в Україні тимчасову адміністрацію було запроваджено в 44 банках, 11 з яких – у 2015 році. Як показник, жоден з цих банків не був банком державним або банком із з першої десятки банків за розмірами активів. (перелік та рейтинги банків за розмірами активів можна отримати на сайті НБУ).

         З огляду на викладене, Київська обласна рада професійних спілок оголошує рекомендації щодо забезпечення фінансової безпеки профспілкових організацій в частині відносин із фінансовими установами додержання яких мінімізує випадки втрати кошів із поточних рахунків організацій (арешт, блокування тощо):

         1.  При обранні банку керуватися наступними критеріями:

  • Банк повинен за розмірами активів входити у першу десятку банків України;
  • Банк (бажано) повинен бути державним (із долею держави у статутному фонді) або повинен бути членом однієї з банківських холдингів світу - UniCreditBank (UniCredit Group), Ukrsibbank (BNP Paribas Group) тощо;
  • Банк не повинен бути банком – афільованим представником Банку материнська компанія якого зареєстрована в Російської Федерації (на випадок націоналізації тощо);

Важливим також є не обрання установи банку, яка не відповідає вказаним критеріям, навіть якщо підприємство, установа та організація на якій діє профспілка обслуговується в ньому – обрання банку є вибором голови профспілкової організації, а не роботодавця.

2. У випадку безпідставного відхилення банківською установою платіжного доручення (неприйняття або залишення без виконання), введення у банку тимчасової адміністрації тощо, якнайшвидше (протягом доби) зателефонувати до юридичної служби Київської обласної ради професійних спілок за телефонами: 4836495, 0667126013, та повідомити про такий випадок для координації подальших дій.

3. Не припадати на вмовляння адміністрації банку «почекати трохи» і не виводити гроші з проблемного банку, оскільки практика каже про таке – 80 % безнадійної кредиторської заборгованості банку (депозити, цінні папери, статутний капітал) залишаються без погашення навіть після рефінансування банку, а кошти які перебували на момент визнання банку неплатоспроможнім на поточному рахунку клієнта (якщо ним не було вжито відповідних заходів щодо їх переведення) перераховуються власнику рахунку, в наслідок дії обмежень, тільки протягом відповідного проміжку часу (на приклад по 5000 грн. щомісяця), що не може не вплинути на фінансовий стан профспілкової організації оскільки фактично вона втрачає значну частину цих коштів в наслідок падіння їх покупельної спроможності (ріст цін, інфляційні процеси тощо).

      

 

З повагою

 

Голова облпрофради                                                               В.Ф. Кононенко

 


 (голосов: 0)