Київська обласна рада професійних спілок » БОРЖНИКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ МАТИМУТЬ МОЖЛИВІСТЬ ПОЕТАПНОГО ЇХ ПОГАШЕННЯ
БОРЖНИКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ МАТИМУТЬ МОЖЛИВІСТЬ ПОЕТАПНОГО ЇХ ПОГАШЕННЯ

БОРЖНИКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ МАТИМУТЬ МОЖЛИВІСТЬ ПОЕТАПНОГО ЇХ ПОГАШЕННЯСПО об’єднань профспілок підтримав внесення змін до Закону України "Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію". Цей законопроект розглядався 9 січня ц.р. на засіданні Кабінету міністрів України та був схвалений Урядом.

Дія закону буде спрямована на вирішення ситуації з поверненням боргів за житлово-комунальні послуги, насамперед населенням, яке, на сьогодні є найбільшим боржником перед житло-комунгоспом.

За даними Державної служби статистики станом на початок минулого року ця заборгованість становила 12,9 млрд. грн. а протягом року також суттєво зросла.

Так, за централізоване опалення та гаряче водопостачання мали борг:

-         30,1% власників особових рахунків;

-         за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій - 20,9%;

-         з централізованого водопостачання і водовідведення - 18,5%;

-         з вивезення побутових відходів -19,3%.

Законопроект було розроблено за ініціативи Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України через те, що з 2003 року вже існувала практика введення системи поетапного розрахунку населенням за надані послуги підприємствами ЖКГ, і вона, за деякими оцінками, себе виправдала.

За час дії Закону України "Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію", що ухвалено 2003 року, близько 3,2 млн. сімей уклали договори щодо погашення реструктуризованої заборгованості. Сума, на яку укладено договори, складає 2,8 млрд. грн. Сума внесених платежів із погашення реструктуризованої заборгованості становить 1997,0 млн. грн.

В.о. першого заступника Голови ФПУ Г.В.Осовий: - профспілки підтримують такий механізм покриття заборгованості, тому що досвід його застосування свідчить про те, що саме такий спосіб повернення боргів, а не, наприклад, нарахування "пені", є найбільш економічним і ефективним.

Закон у разі його остаточного ухвалення Верховною Радою України стосуватиметься тих осіб, які мають заборгованість зі сплати послуг станом на 1 січня 2013 року. Однак, його норми діятимуть за умови, якщо з моменту початку укладення угоди про реструктуризацію боргів власник особового  рахунку надалі буде вчасно оплачувати поточні платежі за комунальні послуги. Вважаємо, що реалізація зазначеного законопроекту дозволить прискорити розв'язання проблеми погашення заборгованості населення за спожиті житлово-комунальні послуги і сприятиме стабілізації фінансового стану підприємств галузі.

 

За матеріалами Інформаційно-аналітичного центру ФПУ


 (голосов: 0)