-->
В 2022 РОЦІ НА КИЇВЩИНІ В РАМКАХ «ВЕЛИКОГО БУДІВНИЦТВА» БУДЕ РЕАЛІЗОВАНО 16 ОБ‘ЄКТІВ

В рамках програми «Велике будівництво» в Київській області заплановано до реалізації 16 проєктів. Серед них 5 шкіл, 5 садочків, 5 спортивних об’єктів та 1 ЦНАП. Про це повідомив голова Київської облдержадміністрації Василь Володін.

 

«У 2022 році продовжуємо оновлювати соціальну інфраструктуру Київщини. В рамках програми Президента України «Велике будівництво» спільними зусиллями області та громад ми забезпечимо наших мешканців гідними умовами навчання та перебування у громадських закладах», – зазначив голова ОДА Василь Володін.

Увага! З 1 грудня - збільшення соцстандартів!

З 1 грудня 2021 року в Україні зростає прожитковий мінімум та мінімальна зарплата, а також розмір допомоги з безробіття.


Відповідно до Держбюджету-2021, прожитковий мінімум з 1 грудня ц.р. зріс з 2294 грн до 2393 грн. Мінімальна заробітна плата з 1 грудня зросте з 6 тис. грн до 6,5 тис. грн.

 

З цієї ж дати збільшиться мінімальна пенсія для непрацюючих пенсіонерів старше 65 років (зі стажем роботи 30 років у жінок і 35 років у чоловіків). Пенсія цієї категорії пенсіонерів повинна становити не менше 40 % від мінімальної заробітної плати, тож її розмір буде збільшено з 2400 грн до 2600 грн.



Нові можливості для "страхувальників" Пенсійного фонду

Відомості про трудову діяльність працівника зберігаються в складі персональної облікової картки застрахованої особи у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

 

Про це інформує Пенсійний фонд України.


Переглянути наявну інформацію про себе, зокрема про страховий стаж, можна на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України в своєму особистому кабінеті.

 

Хто підлягає обов’язковому профілактичному щепленню?

Згідно з Наказом Міністерства охорони здоров’я (№ 2153 від 04.10.2021р.), який вступає в дію 8 листапада ц.р., затверджено Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням проти гострої респіраторної хвороби COVID-19 на період дії карантину, встановленого КМУ, підлягають працівники:

- центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів;

- місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів;

- закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у т. ч. спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

 

Отже, за інформацією Департаменту правового захисту апарату Федерації профспілок України, працівники інших професій, виробництв та організацій, які не включені у вищезазначений перелік, не підлягають обов’язковому профілактичному щепленню.

Позиція профспілок: вакцинація є добровільною

Застосування до працівника заходів примусу, чи дисциплінарної відповідальності за відмову вакцинуватися від хвороби COVID-19 є неправомірним.

 

Такого висновку дійшов Спільний представницький орган об’єднань профспілок, який не підтримав наказ МОЗ «Про затвердження змін до Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» (№ 2133 від 4 жовтня 2021 р.).

На думку профспілкових фахівців, згаданий документ суперечить національним та міжнародним нормативно-правовим актам, згідно з якими  вакцинація є добровільною.

Учасники наради представників сторін соціального діалогу  20 жовтня ц.р.,  яка була проведена за ініціативи Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, також зробили висновок, що основні проблеми, пов’язані з набуттям чинності нормативно-правових актів, які зобов’язують робити щеплення, здебільшого стосуються їх практичного  застосування. 

 

Як діяти у разі проблем із листками непрацездатності електронної форми


 

З 1 жовтня 2021 року країна повністю перейшла на електронні лікарняні. Оформлення всіх лікарняних тепер відбувається виключно з внесенням даних в електронну систему охорони здоров'я.

Разом із цим, у зв’язку із новизною цієї електронної системи почали виникати проблеми і питання щодо процедури проходження, отримання, оформлення електронних лікарняних.

З усіх цих питань необхідно звертатись до Пенсійного фонду, який формує та веде реєстр та є володільцем інформації, що міститься в ньому, за місцем реєстрації страхувальника (підприємства, установи, організації) або на гарячу лінію Пенсійного фонду України за телефоном 0 800 503 753.

Важливо розуміти, що успішність формування саме електронного лікарняного залежить від наявності, актуальності та достовірності даних в Реєстрі застрахованих осіб, який веде Пенсійний фонд України. Їх має подати роботодавець. При цьому, зазначимо, що роботодавцю доступна лише загальна інформація в реєстрі електронних лікарняних про вашу непрацездатність.

Важливо завжди повідомляти лікаря і роботодавця про зміни персональних даних!

Переглянути свій медичний висновок можна на Єдиному порталі державних послуг Дія (для цього у спеціальному розділі потрібно ввести номер запису сформованого медичного висновку з SMS).

Більш детальну інформацію стосовно формування е-лікарняних надано у роз’ясненнях Пенсійного фонду України та Фонду соціального страхування України, які можна знайти за посиланнями:

https://www.pfu.gov.ua/2148877-e-likarnyanyj-vazhlyvi-roz-yasnennya/

http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/977663

Отримати консультацію щодо оплати е-лікарняних можна за номером гарячої лінії Фонду соціального страхування України: 0 800 501 892, або в управлінні виконавчої дирекції Фонду, де зареєстровано роботодавця, контакти у розрізі регіонів: 

http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/968493

 

 

Управління соціального страхування і пенсійного забезпечення

Примара пенсії. Яка система краща: солідарна або накопичувальна?

Припущення стосовно того, що у майбутньому люди будуть позбавлені пенсій внаслідок існуючої демографічної ситуації в країні, не зовсім вірне. - В цьому переконаний Володимир Максимчук, керівник Управління соціального страхування і пенсійного забезпечення Федерації профспілок України.

 

У статті, опублікованій на сайті ФПУ, автор припускає, що проблема пенсійної системи не тільки в тому, що в Україні зменшилась чисельність населення працездатного віку, а й в тому, що кількість неформально зайнятих громадян у 2020 році становила (за даними Державної служби зайнятості) 3,2 млн осіб, або 20,3% від усіх офіційно працюючих.

Тому виникає потреба задіяти зазначених осіб до участі в пенсійній системі.

Солідарна пенсійна система не зникне, - вважає фахівець, а продовжуватиме функціонувати і в подальшому, хоча і потребуватиме певних змін, зокрема щодо визначення співвідношення мінімального і максимального розмірів пенсії.

Дії працівника у випадку не виплати йому заробітної плати

 

На 26 серпня ц.р. заплпноване чергове засідання Міжвідомчої робочої групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати, на якому (згідно із графіком) розглядатиметься питання щодо ситуації з боргами на підприємствах Київської області.

 

Як ми повідомляли, за даними Головного управління статистики у Київській області, заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах області (станом на 1 липня 2021 року) становить 56726,2 тис.грн. 

Заборгованість спостерігається як на економічно активних підприємствах державної і комунальної форм власності, так і  на економічно неактивних, а також на підприємствах-банкрутах.

 

А що робити працівникові, коли йому не виплачують заробітну плату? Про це - дали у матеріалі.

Діалог у НТСЕР має бути максимально результативним – Глава держави

"Діяльність усіх соціальних партнерів має бути спрямована на досягнення суспільної злагоди та взаємодії", - заявив Президент України Володимир Зеленський, коментуючи діяльність Національної тристоронньої соціально-економічної ради та територіальних тристоронніх соціально-економічних рад. 

 

Діалог у НТСЕР має бути максимально результативним. Для Глави держави принципово, щоб діалог працівників, їхніх профспілкових представників, роботодавців та органів виконавчої влади й місцевого самоврядування відбувався на основі інституційної бази держави, в межах закону» – про це йдеться у повідомленні Офісу Президента.

Якою має бути зарплата?

З цього питання розмірковує Василь Шилов, кандидат філософських наук, у своїй публікації на Офіційному веб-порталі Федерації профспілок України.

 

Автор стверджує, що за деякими даними, сьогодні рівень зарплат в нашій країні майже африканський - особливо за межами міст-мільйонників. Україна – одна з небагатьох країн, де існує таке явище як "працюючі бідні", а також хронічна заборгованість із виплати заробітної плати.   


"За останні 30 років український парламент жодного разу не розглянув  питання про підвищення рівня життя народу, - йдеться у статті. - Питання про гідні зарплати українцям ніколи не піднімалося у верхніх ешелонах влади, хіба що іноді хтось "заїкавсь" на цей рахунок, але далі цього справа не йшла".

Назад Вперед
Наверх