УХВАЛЕНО РІШЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ VIII-го З’їзду ФПУ 24 БЕРЕЗНЯ

У форматі відео-конференції у Будинку профспілок (м. Київ) 16 лютого 2021 року відбулось засідання Ради Федерації профспілок України.

 

Через карантинні обмеження у столиці та обласних центрах України було організовано студії, з яких за допомогою технології Zoom-конференції у засіданні брали участь члени Ради ФПУ з територій.

Від Київського облпрофради у засіданні взяли участь члени Ради ФПУ: голова КОРПС Лідія Харченко, голова Київської обласної організації Профспілки працівників соціальної сфери України Валентин Завадський, а також члени Ради ФПУ від ЦК профспілок – голова Київської обласної організації Профспілки працівників харчової та переробної промисловості України Галина Карнатова, голова Київської обласної організації Профспілки працівників лісового господарства України Лариса Дегтяр, інші члени Ради ФПУ від Київщини приєднались до роботи зі студій.


Після прийняття постанови щодо підтвердження повноважень нових членів Ради ФПУ, було схвалено пропозицію Президії ФПУ щодо складу робочої президії сьомого засідання Ради ФПУ, до якої увійшли Лідія Харченко – голова КОРПС та Голова ФПУ Григорій Осовий.

УРЯД ПРОІГНОРУВАВ ПРОПОЗИЦІЇ СПО ПРОФСПІЛОК ДО ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ПРАЦЮ

 

На своєму позачерговому засіданні 8 лютого 2021 року Уряд ухвалив законопроект «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо визначення поняття трудових відносин та ознак їх наявності», проігнорувавши позицію профспілок відносно нього.

 

Проте, зазначений законопроект стосується сфери соціально-трудових відносин, і за встановленим порядком, має бути погодженим з профспілками.

Тим більше, Спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні його опрацював та поінформовано розробника -  Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України про свою позицію стосовно необхідності його доопрацювання.


Доречи, до проекту Закону України «Про працю» (реєстр. № 2708), який є фрагментом зазначеного проекту нормативно-правового акту, також висловлювало свої зауваження Міністерство юстиції України.

1 лютого відбулося екстрене засідання правління Фонду соціального страхування України

 

На порядку денному було розглянуто питання:


- про затвердження змін до Порядку складання та виконання бюджету Фонду;

- про затвердження граничних розмірів витрат на відшкодування вартості одного ліжко-дня лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу для застрахованої особи або члена її сім’ї (дитини у супроводі одного із застрахованих батьків або застрахованої особи, яка їх замінює (опікуна, піклувальника);

- граничних розмірів витрат для відшкодування вартості одного ліжко-дня санаторно-курортного лікування потерпілого та перебування супроводжуючої особи санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання на 2021 рік;

- про схвалення проекту бюджету Фонду на 2021 рік.

 

Територіальні тристоронні соціально-економічні ради підтримують профспілкову позицію проти підвищення тарифів

На виконання рішення Президії ФПУ від 14 січня ц.р. щодо проведення засідань територіальних тристоронніх соціально-економічних рад для вирішення питання стабілізації ситуації з тарифами на регіональному рівні до кінця січня у низці областей за ініціативою профспілок відбулись такі засідання.

 

Так, Київська обласна рада профспілок вже наступного дня після Президії ФПУ звернулась до керівництва облдержадміністрації, ініціюючи невідкладне проведення зустрічі соціальних партнерів у форматі обласної територіальної тристоронньої соціально-економічної ради. Таке засідання відбулось у Київоблпрофраді, на якому була висловлена спільна занепокоєність ситуацією, яка виникла з початку року через підвищення цін на газ та електроенергію для населення.

Представники сторін влади та роботодавців підтримали позицію профспілок, висловлену Президією Київської обласної ради у Зверненні до КМУ, облради та обласної державної адміністрації у частині необхідності відновлення державного регулювання цін на ринках природного газу і електроенергії, а також запевнили у готовності працювати разом з профспілками над вирішенням питань, що турбують людей і найманих працівників.

 

З 25 січня 2021 року Україна повертається в «помаранчеву» зону

Від сьогодні в Україні перестає діяти локдаун. У зв'язку з цим починає діяти адаптивний карантин, який за рішенням Уряду продовжиться до  кінця лютого ц.р.

 

Після січневого локдауну з 25 січня Україна повертається в «помаранчеву» зону. Тому буде дозволена робота непродовольчих магазинів та ринків, торгових центрів.

Кафе та ресторани зможуть працювати з 7:00 до 22:00. Там будуть діяти карантинні обмеження: розміщення відвідувачів на Не дозволять діяльність установ, що надають послуги розміщення (крім готелів, санаторно-курортних установ і закладів, що надають соціальні послуги).

Під забороною відвідування шкіл. У МОН наполягають, що потрібно повернути молодших школярів (1-4 класи) до повноформатного навчання. Втім, у Міністерстві охорони здоров'я з цим не погоджуються.

Громадський транспорт продовжить свою роботу. Карантинними обмеженнями в транспорті залишаються: масковий режим і заповненість відповідно до кількості місць для сидіння. Метро і далі буде працювати.


 

УВАГА!

26 січня ц.р. відбудеться засідання Київської обласної тристоронньої соціально-економічної ради.

 

У відповідь на звернення голови Київської обласної ради профспілок Лідії Харченко до голови Київської обласної державної адміністрації Василя Володіна  з ініціативою щодо необхідності проведення найближчим часом засідання обласної територіальної тристоронньої соціально-економічної ради, отримано згоду.

 

Отже, засідання, на якому планується обговорення питань соціального захисту працівників в умовах підвищення з 1 січня 2021 року вартості газу і електроенергії для населення та проведення адміністративно-територіальної реформи, а також інших актуальних проблем сьогодення, відбудеться вже наступного тижня - 26 січня.

 

Місце проведення: зала засідань ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» за адресою: м. Київ, вул. Ш.Руставелі, 39-41, 16-й поверх.

 

Початок - об 11.00.

 

Київська обласна рада профспілок

 

У січні в Україні запроваджуються посилені карантинні обмеження

 

З 8 по 24 січня 2021 року по всій території України за рішенням Уряду посилюються карантинні обмеження.

 

 

Як наголосив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, це робиться, щоб стримати розповсюдження коронавірусу після новорічних та різдвяних свят.


У цей період буде заборонена робота:

- закладів освіти, крім дитячих садочків;

- кафе, барів, ресторанів (крім доставки та роботи на виніс);

- робота ТРЦ (за винятком магазинів, які торгують продуктами харчування, ліками, ветеринарними препаратами, побутовою хімією), розважальних закладів);

- салонів краси, фітнес-залів, спортзалів, басейнів);

- кінотеатрів, театрів;

- магазинів непродовольчих товарів;

- продовольчих і непродовольчих ринків;

- проведення розважальних, рекламних, спортивних, культурних масових заходів.

Натомість у цей період в Україні працюватимуть: громадський транспорт, аптеки, банки, поштові відділення, продуктові магазини, готелі.

 

Київська обласна рада профспілок

за повідомленнями Інтернет-видань

Заходи з реалізації зауважень та пропозицій делегатів XXVI-ї Київської обласної міжспілкової звітно-виборної конференції

Президією КОРПС затверджено «Заходи Київської обласної ради профспілок з реалізації зауважень та пропозицій делегатів XXVI-ї Київської обласної міжспілкової звітно-виборної конференції», що відбулась 20 серпня 2020 року.

 

Відповідне рішення прийнято на засіданні Президії Київської облпрофради 17 грудня 2020 року.

 

Документ у додатку z-a-h-o-d-y-orps.doc [224 Kb] (завантажень: 3)

 


 

Київська обласна рада профспілок

Засідання президії Київської обласної організації Профспілки працівників ЖКГ МП ПОН

22 грудня 2020 року відбулось розширене засідання Президії Київської обласної організації Профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України, на якому було розглянуто ряд актуальних та важливих питань.

Президія розпочалась з нагородження членів Профспілки  Подякою від голови Федерації профспілок України. Далі перейшли до порядку денного.  

Вела засідання голова Київської обласної організації Профспілки Світлана Лєбєдєва.

 
Президія розглянула ряд питань поточної роботи, затвердила бюджет на 2021 рік, порядок нагородження спілчан профспілковими відзнаками та почесними нагородами, прийняла Постанову про делегування Лєбєдєвой С.В, голови КООППЖКГМППОН, до складу робочої комісії для ведення переговорів і підготовку проекту Територіальної угоди на новий термін
Учасники засідння активно обговорили та  визначили План основних заходів на 2021 рік,  які спрямовані на захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів кожного члена профспілки, її організаційне і фінансове зміцнення, ефективну та змістовну роботу первинних профспілкових організаціях. З урахуванням висловлених пропозицій і після обговорення План роботи  було затверджено.

Після відкритого обміну думками та обговорення Президія прийняла відповідні постанови за усіма питаннями порядку денного.


 

Київська обласна організація Профспілки працівників ЖКГ МП ПОН

 

 

22 ГРУДНЯ – ДЕНЬ ЕНЕРГЕТИКА!

Дорогі спілчани, працівники енергетичної галузі!

 

Щиро вітаю з професійним святом – Днем енергетика!

 

Ви працюєте в дуже важливій для нашої країни галузі промисловості. Сьогодні неможливо уявити собі життя громадян або розвиток будь-якої галузі народного господарства без електричної енергії, яку ви своєю наполегливою працею доносите до кожної людини, кожного підприємства.

Саме від вас, шановні енергетики, залежить світло і тепло в наших домівках, енергетичне забезпечення роботи підприємств різних форм власності!

Від імені Президії Київської облпрофради та від себе особисто бажаю вам безаварійної роботи, впевненості у завтрашньому дні, міцного здоров’я, добра і достатку, успіхів та благополуччя у всьому вам і вашим родинам!

Удачі та миру!

 

           З повагою,

 

Голова Київської облпрофради                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Лідія Харченко

Назад Вперед
Наверх