НАРАДА ПРОФСПІЛКИ ОСВІТЯН КИЇВЩИНИ
21 жовтня ц.р. в режимі онлайн пройшла нарада Київської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України за участю голів міських, районних, територіальних, об`єднаних, селищних організацій Профспілки.
Голова обласної організації Профспілки Анатолій Цикалюк наголосив на важливості відстоювання прав та гарантій спілчан особливо в даний час, враховуючи ситуацію із погіршенням епідеміологічної ситуації в країні.

Були розглянуті актуальні питання щодо електронних лікарняних, організаційних та фінансових питань, підготовки до річних звітів та інші питання.

Потрібне потужнє лоббі прав працівників

8 жовтня 2021 року відбулась зустріч голови Київської обласної організації профспілки працівників ЖКГ Светлани Лєбєдєвої з колективом комунального підприємства «Бучасервіс».


У зустрічі також взяли участь голова Київської обласної ради профспілок Василь Хвостіков та голова Закарпатської обласної ради профспілок Іван Зелінський.


У рамках зустрічі відбувся конструктивний діалог між представниками профспілок і трудового колективу. Сьогодення вимагає нових підходів до співпраці з первинними профспілковими організаціями. Особливо там, де переважна більшість молоді в трудовому колективі. Тому такі зустрічі вкрай необхідні для єдиного потужного лоббі прав працівників.

Президія Київської обласної Профспілки працівників АПК

1 жовтня 2021 року відбулось чергове засідання Київської обласної профспілки працівників АПК з порядком денним:

- Про виконання основних показників бюджету Київської обласної профспілки працівників АПК за 1 півріччя 2021 року;

- Про підсумки дитячого оздоровлення в організаційних ланках Київської обласної профспілки працівників агропромислового комплексу в 2021 році.


Під час засідання голова обласного комітету Василь Хвостіков відмітив вклад Білоцерківської районної організації профспілки працівників АПК (голова - Людмила Сова) та первинної профспілкової організації ПрАТ "Комбінат Тепличний" (голова - Калашник В.І.) в організацію оздоровлення та відпочинку дітей.

Головою Обласної організації Профспілки лісового господарства обрано Олега Рижова

24 вересня відбулась VI звітно-виборча конференція Київської обласної організації профспілки працівників лісового господарства.


Конференція пройшла на базі Українського центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів лісового господарства «Укрцентркадрліс». У роботі звітно-виборчої конференції взяли участь і виступили Василь Хвостіков  - голова Київської обласної ради профспілок, Степан Кривов’язий - голова Профспілки працівників лісового господарства України.


Делегати конференції заслухали Звіт Київського обласного комітету профспілки про роботу за період 2016-2021 рр., а також Звіт контрольно-ревізійної комісії обласної організації профспілки та дали задовільну оцінку роботі обласного комітету за звітний період.

Профспілковий Чернігів зустрічає комунальників Київщини

Протягом 9-11 вересня ц.р. гостями Навчально-методичного центру Федерації профспілок Чернігівської області були представники Київської обласної організації Профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на чолі з головою С.Лєбєдєвой.  

 

Слухачі працювали за комплексною програмою розвитку компетенцій профспілкових лідерів.

 

10 вересня до навчання приєдналися представники Чернігівської обласної організації профспілки працівників ЖКГ на чолі з головою Сальниковим В.Ю.

Тематичні сесії семінару-тренінгу стосувалися правового захисту членів профспілки, соціального діалогу, оплати праці, колективно-договірної, фінансової роботи, а також керування конфліктами та публічних виступів.  

Профком ефективно контролює виконання законодавства з охорони праці

Наприкінці серпня ц.р. відбулось чергове розширене засідання Президії Київської обласної організації Профспілки працівників харчової та переробної промисловості України (голова - Галина Карнатова).

 

На ньому було розглянуто низку актуальних для Профспілки питань. Заслухано Звіт про виконання бюджету організації за  I  півріччя 2021 року. Під час обговорення зазначеного питання наголошувалось на тому, що всі показники бюджету виконані. Підприємства галузі не мають заборгованості по виплаті заробітної плати а профспілкові внески перераховуються щомісячно і в  повному обсязі.


Наступним питанням порядку денного заслухано і обговорено звіт профкому  Акціонерного товариства «ГОРОДИЩЕ-ПУСТОВАРІВСЬКИЙ ЦУКРОВИЙ ЗАВОД»: «Про роботу профкому підприємства по контролю за дотриманням законодавства з охорони праці».


 

  

ПОТЕНЦІАЛ КИЇВЩИНИ. Білоцерківський шинний завод «Росава»

Приватне акціонерне товариство "РОСАВА" є містоутворюючим підприємством та найбільшим платником заробітної плати і податків. З "Росавою" прямо чи опосередковано пов’язаний кожний п'ятий мешканець м. Біла Церква (Київська область).


На заводі працюють більше 3000 працівників, серед яких багато молоді. Для них створено якісний соціальний пакет. На «Росаві» активно діє профспілка, яка виступає ініціатором і учасником усіх соціальних програм і має великий досвід колдоговірної роботи, який схвалювався Президією КОРПС.


З початку 2021 року підприємство розширило асортимент виробляємої продукції, збільшило обсяги її реалізації. ПрАТ "Росава" входить до  Каталогу провідних промислових підприємств Київщини, складеного Департаментом економіки та цифровізації Київської обласної державної адміністрації. В Україні запрацював ринок землі

З 1 липня поточного року, відповідно до закону № 552-IX, який Верховна Рада України ухвалила в березні 2020 року, відкрився ринок землі.

 

А напередодні, 24 червня, на засіданні Президії ЦК Профспілки працівників АПК України було обговорено зазначене питання.

 

У засіданні Президії  взяв участь голова КОРПС Василь Хвостіков.

 

Також у роботі взяли участь Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, Голова Державного агентства водних ресурсів Валентин Шліхта, заступник начальника управління юридичного управління ДП «Укрспирт» Віталій Мазур, працівники апарату ЦК Профспілки.

 

Роман Лещенко коротко  проінформував членів президії про ті програми, які відкриті та фінансуються для розвитку малого та середнього бізнесу, адресну підтримку фермерських господарств у зв’язку з відкриттям ринку землі.

Прийнято постанову щодо виконання Резолюції № 4 УІІ з’їзду Профспілки «Землею володіє той, хто на ній працює та живе».

Міністр запевнив, що це лише перша зустріч з Профспілкою АПК України та запропонував провести наступну в офлан-форматі  з визначенням подальших спільних дій та розвитку соціального діалогу у аграрній сфері.
ПРОФСПІЛКОВІ АКТИВІСТИ ЖКГ КИЇВЩИНИ ПІДКОРИЛИ ГОВЕРЛУ

 У Закарпатті побувала група профспілкових працівників і активістів Київської обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення (голова Світлана Лебедєва). Вони провели виїзне засідання пленуму галузевої профспілки, обмінялися досвідом із своїми колегами із Закарпатської області.

 

Під час знайомства з областю профспілкові працівники ЖКГ Київщини здійснили сходження на найвищу вершину України - Говерлу, яке проходило в досить складних погодних умовах. - Ця мандрівка надовго запам’ятається гостям Карпатського краю, про що відзначила голова галузевої профспілки Київщини Світлана Лебедєва.

 

Разом з профактивістами з Київської області у сходженні на Говерлу взяв участь профспілковий лідер Закарпаття Іван Зелінський.

 

Шляховикам підвищено на 20% тарифні ставки та посадові оклади у порівнянні з минулим роком

 

17 червня Київською обласною організацією профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства було проведено розширене засідання президії спільно з Київської міською організацією профспілки.

 

Вперше з часу установлення карантину засідання було проведено у режимі оф-лайн з дотриманням всіх карантинних вимог.

 

В ході засідання учасниками було обговорено рішення, прийняті VIII З’їздом Федерації профспілок України від 25.05.2021. Особливу увагу було приділено Стратегії діяльності ФПУ на 2021-2026 рік та виділено напрямки, на яких буде закцентована особлива увага наших членськихї організацій. Це, зокрема, правовий та соціальний захист працівників наших галузей, сприяння у реалізації їх прав на безпечну працю та гідну її оплату. Доповідачем з цього питання, головою Київської міському, членом Ради ФПУ Василем Сависьком було зроблено акцент на те, що сприяння розвитку національної економіки,  зростання заробітної плати, протидія законодавчим ініціативам, які направлені на обмеження прав профспілок та лібералізацію законодавства про працю, повинні бути пріоритетом у нашій діяльності.

Назад Вперед
Наверх