Мінсоцполітики хоче збільшити фінансове навантаження на страхувальників

  


Підготовленим Мінсоцполітики законопроектом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації функцій Фонду соціального страхування України» пропонується вирішити проблеми Фонду за рахунок самих застрахованих осіб і страхувальників

 

За інформацією Управління соціального страхування і пенсійного забезпечення апарату ФПУ, ФСС тривалий час перебуває у фінансово кризовій ситуації. Починаючи з 2018 року постійно існує борг перед застрахованими особами з надання допомоги по тимчасовій непрацездатності та вагітності і пологах, який нині становить більше 2 млрд. грн.

 

Протягом усього цього періоду сторони соціального діалогу регулярно порушували питання про необхідність термінового вирішення проблеми дефіциту бюджету Фонду. Чому немає державної підтримки для Фонду у такий складний час, як це робиться в інших країнах? Але, незважаючи на заперечення представницьких сторін профспілок і роботодавців, Урядом затверджується бездефіцитний бюджет Фонду соціального страхування на 2021 рік. І це при існуючому дефіциті бюджету Фонду! 

Тепер Мінсоцполітики пропонує вирішити проблему дефіциту в інший спосіб – шляхом урізання виплат застрахованим особам і ще більшим фінансовим навантаженням на роботодавців, які і так потерпають від локдаунів.

ПРОФСПІЛКА ДІЄ. Зустрічі у ОТГ Київщини

1 квітня 2021 року голова Київської обласної організації профспілки працівників соціальної сфери Завадський В.А. зустрівся у м. Вишгороді з головою створеного міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг, Рудько Наталією Петрівною.

 

Крім того в телефонному режимі відбулася розмова з начальником соціально-гуманітарного управління Вишгородської міської ради Фороща Т.В. (вищестояча організація) щодо готовності сторін даної розмови зустрітися в подальшому для розширення співпраці між галузевою профспілкою та структурними  підрозділами гуманітарного спрямування  Вишгородської міськради.

ЗУСТРІЧІ НА МІСЦЯХ. Завдання – співпраця у нових умовах

 

30 березня відбулася зустріч голови Київської обласної організації Профспілки працівників соціальної сфери України Валентина Завадського з головою Білоцерківської РДА Людмилою Мерзлюк та заступником голови РДА Володимиром Толочко.

 

Голова обласної організації Профспілки проінформував керівництво Білоцерківської районної державної адміністрації про діяльність профспілки сфери соціального захисту та про найактуальніші питання, які стоять перед обласною профспілкою на поточний рік.

Голова Білоцерківської РДА схвально відгукнулась про роль профспілок в колективах районних установ та організацій і запевнила про всіляку допомогу районної влади галузевим профспілкам, що працюють на теренах району.

Сторони відзначили  непростий, як для профспілок так і для місцевих органів влади етап завершального процесу децентралізації, а тому  з розумінням ставляться до необхідності визначення спільних скоординованих дій.

                                           

Щодо діяльності профспілок в умовах утворення отг

25 березня 2021р. відбулось онлайн-засідання ради та президії Київської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.


В роботі взяли участь голови міських, районних, об`єднаних, територіальних, сільських організаційних ланок. Предметом обговорення на засіданні було питання діяльності організаційних ланок в умовах децентралізації влади та створення об’єднаних громад.
Відкриваючи роботу голова обласної організації Профспілки Цикалюк Анатолій Данилович наголосив, що в області закінчено процес формування об’єднаних територіальних громад. Охарактеризував зміни в структурі організації викликаних децентралізаційними процесами. На засіданні було озвучено ряд питань, серед яких реєстрація організаційних ланок, збереження чисельності та єдності обласної організації, проблемні ситуації які виникають в процесах реорганізації структури, та соціального діалогу в організаційних ланках.

 

Співчуваємо

Із сумом повідомляємо, що 17 березня 2021 року на 79-му році після тривалої хвороби пішла з життя колишня голова Київської обласної організації профспілки працівників культури України Ніна Степанівна ГЛУШАНИЦЯ, яка багато років своєї трудової діяльності присвятила роботі у профспілках, внесла значний внесок у розвиток профспілкового руху Київщини, активно сприяла захисту соціально-економічних прав працюючих.


Все життя Ніни Степанівни - нескінченна відданість обраній справі і служіння людям. За час роботи в профспілкових органах вона проявила себе ініціативним, принциповим та вимогливим керівником, талановитим організатором, чуйною, уважною, щирою, доброзичливою людиною, готовою допомогти кожному, хто цього потребував.

 

Ніна Степанівна завжди користувалась великою повагою та авторитетом серед колег. За вагомий особистий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток Київської області, значні професійні здобутки, багаторічну сумлінну працю вона була відзначена численними нагородами Федерації профспілок України, галузевої профспілки, облпрофради.


Київська обласна рада профспілок, Київська обласна організація Профспілки працівників культури України глибоко сумують з приводу цієї непоправної втрати та висловлюють щирі співчуття рідним та близьким Ніни Степанівни.

 

Пам’ять про неї залишиться в наших серцях.


Вічна і світла пам’ять !

Засідання Президії Профспілки працівників ЖКГ МП ПОН Київщини

11 березня 2021 року в Київській обласній організації Профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення відбулось засідання президії.

 

Відповідно до порядку денного, члени президії розглянули наступні питання:

 

  1.  Про підсумки роботи первинних організацій з фінансових питань та фінансової дисципліни .
  2. Про підсумки зведеного статистичного звіту за 2020р.
  3. Про відзначення Дня працівників житлово-комунального  господарства та побутового обслуговування.
  4. Про заохочення профспілкового активу
  5. Про надання профспілкової виплати
  6. Про навчання профспілкового активу.
  7. Про проведення виїзного ІІ Пленуму.

В роботі Президії взяли  участь10 членів Президії з 11.


Голова Київської обласної організації профспілки Світлана Лєбєдєва  проінформувала членів президії про підсумки роботи профспілки за 2020рік  - рік пандемії. В умовах карантину прийшлось відмовитися від святкування – Дня комунальника. Але голови профкомів були нагороджені відзнаками ФПУ, Грамотами ЦК профспілки, Київської облпрофради та Київської обласної організації профспілки. Були визначені кращі профспілкові лідери та кращі господарники року. Всім надані профспілкові виплати.

 

 


ДІЙТИ ДО ПЕРВИНКИ. Зустріч з профактивом "Облавтодору"

11 березня ц.р. відбулась робоча зустріч голови Київської обласної організації Профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України Вікторії Коротченко з головою первинної профспілкової організації ДП "Київський облавтодор" Тамарою Сонько, заступником директора ДП «Київський облавтодор» Володимиром  Караічевим та профактивом підприємства.


У ході зустрічі було обговорено питання з мотивації профспілкового членства у колективі облавтодору та можливості оздоровлення дітей в умовах карантинних обмежень за кошти профкому та адміністрації підприємства.


В результаті зустрічі було вирішено протягом другого кварталу 2021 року забезпечити всіх членів профспілки підприємства соціальною картою - профспілковий квиток. Голові профкому Т.Сонько доручено вивчити потребу по підприємству в оздоровлені дітей у період літніх канкул та затверджено графік відвідування головою обкому у 2021 році філій ДП «Київський облавтодор».


ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ МОЛОДІЖНОЇ РАДИ ПРОФСПІЛКИ АПК КИЇВЩИНИ

 

На запрошення голови Київської обласної організації Профспілки працівників агропромислового комплексу Василя Хвостікова працівники управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області 5 березня 2021 року взяли участь в онлайн засіданні молодіжної ради обласної Профспілки АПК.

 

Заступники начальника управління ВД Фонду Ірина Крещенська та Петро Рева, а також начальники відділів Олексій Савченко та Вадим Грищук розповіли про основні завдання і функції обласного управління Фонду в частині профілактики страхових випадків, зупинились на питаннях організації роботи комісії (уповноваженого) із соціального страхування.

Учасники зустрічі домовились про подальшу співпрацю, проведення тренінгів та обмін інформацією, забезпечення представництва інтересів застрахованих осіб у комісіях із соціального страхування підприємств, установ та організацій.ДІЙТИ ДО ПЕРВИНКИ. Нарада Профспілки освітян у режимі Zoom

19 лютого 2021 року в режимі відеоконференції у програмі ZOOM пройшла нарада Київської обласної органзіації Профспілки працівників освіти і науки України (голова - Анатолій Цикалюк) з головами міських, та районних організацій Профспілки.

 

Були оперативно розглянуті організаційні питання та надані консультаційні матеріали.

 


збори трудового колективу ДП Лікувально-реабілітаційний центр для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

8 лютого голова Київської обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства Вікторія Коротченко взяла участь у зборах трудового колективу ДП Лікувально-реабілітаційний центр для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ім. В.Т.Гуца.

 

На зборах Почесною грамотою Президії Київського обкому було відзначено представників профактиву підприємства та його керівництво в особі директора Апостолова В.І. за багаторічну співпрацю з галузевою профспілкою та особистий вклад в оздоровлення працівників дорожньої та автомобільної галузей. 

Назад Вперед
Наверх