Київська обласна рада професійних спілок » Зустріч керівників Федерації профспілок України
Зустріч керівників Федерації профспілок України

У зустрічах брали участь директор Благодійного фонду « Відродження Будинку профспілок» Андрєєв В.М., голова Київської обласної організації профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості Максименко Людмила Павлівна.

     19 серпня 2014 року відбулася зустріч в.о.Голови ФПУ Кондрюка С.Я.з профспілковим комітетом АТ « Ветропак  Гостомельський склозавод» в рамках кампанії ФПУ щодо мобілізації членів профспілок та профспілкових організацій на захист трудових і профспілкових прав, які опинилися під загрозою внаслідок важкого економічного стану в Україні та  низки ліберальних реформ Уряду.

     В зустрічі взяли участь директор Благодійного Фонду » Відродження Будинку профспілок»   Андрєєв В.М. та голова Київської обласної організації профспілки працівників хімічних та  нафтохімічних галузей промисловості Кисіль В.П.

     Учасники зустрічі обговорили загрози трудовим і соціальним правам громадян України, зокрема, щодо рівня зарплати та розміру мінімальної зарплати в Україні, виклики  профспілковим правам, які несуть реформи, ініційовані в рамках співробітництва з Міжнародним валютним фондом та іншими міжнародними інституціями.

     Голова профкому склозаводу Лемешок П.П. розповів, як працівники  заводу захищають свої права через членство у профспілці. У важкі часи економічної кризи, поглиблені військовими діями на Донбасі, рівень заробітної плати в середньому перевищує 7 тисяч гривень, а плинність кадрів залишається на рівні 1 %.

     Показовим фактом рішучості та ефективності прийняття рішень цього бойового профкому стали два рішення:  підтримати ініціативу профспілкового референдуму та зробити внесок до Благодійного Фонду « Відродження Будинку профспілок» в розмірі 6 тисяч гривень, які миттєво були перераховані  з рахунку профкому.

     Профспілкові представники  та керівник ФПУ закінчили зустріч після наопрацювання  конкретних заходів захисту трудових і соціальних прав громадян України.

20 серпня 2014 року відбулося засідання президії Київської обласної ради профспілок, на якому розглянуто питання :

1. Про роботу обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства з питань дотримання законодавства з охорони праці.
2. Про скликання засідання Ради обласної ради профспілок.
3. Різне

З першого питання порядку денного доповідали Василенко Л.П. – зав.відділу з питань охорони праці, здоров»я та пенсійного забезпечення облпрофради та
Осіпов Ю.О. – голова обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства.
За підсумками обговорення першого питання члени президії облпрофради визнали, що рівень громадського контролю з боку обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства з питань дотримання законодавства з охорони праці відповідає вимогам часу і забезпечує соціальний захист працюючих.
По другому питанню порядку денного доповідав голова облпрофради
Кононенко В.Ф.
Президія ухвалила :
1.Скликати у вересні 2014 року засідання Ради обласної ради профспілок з порядком денним :
- Про проект Стратегії модернізації ФПУ, її членських організацій та завдання профспілкових організацій області на сучасному етапі.
- Про скликання XXIV Київської звітно-виборної міжспілкової конференції.
З доповіддю доручити виступити голові облпрофради Кононенку В.Ф.
На засідання президії облпрофради розглянуто питання про погодження на призначення виконуючим обов»язки заступника голови Київської облпрофради Харченко Лідії Олексіївни.
20.08.2014 відбувся навчальний семінар для керівників членських організацій на тему:
« Організація громадського контролю профспілок за дотриманням трудового законодавства».
Перед керівниками обласних організацій профспілок виступила Сидоряк Ірина Георгіївна – заступник керівника Департаменту правового захисту – керівник управління захисту трудових прав правової інспекції праці, заступник головного правового інспектора праці ФПУ.
Сидоряк І.Г. відповіла на запитання учасників семінару.

21 серпня 2014 року голова Київської обласної ради профспілок Кононенко В.Ф. зустрівся з головою Київської державної адміністрації Шандрою В.
Під час зустрічі обговорювалися актуальні питання соціального партнерства, окрема увага приділялась питанням участі профспілкових організацій області у благодійній акції « Місія добра» щодо надання всебічної допомоги і підтримки місцевим організаціям товариства « Червого Хреста України» у зборі благодійних внесків, продовольства, одягу та взуття, ліків, засобів гігієни , тощо для соціально- побутової допомоги військовослужбовцям, які беруть участь в діях АТО на Сході країни.


 (голосов: 0)