-->
Київська обласна рада професійних спілок » КРУГЛИЙ СТІЛ ДО ДНЯ ГІДНОЇ ПРАЦІ. Говорять учасники. Людмила Максименко – голова Київської обласної організації Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості
КРУГЛИЙ СТІЛ ДО ДНЯ ГІДНОЇ ПРАЦІ. Говорять учасники. Людмила Максименко – голова Київської обласної організації Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості

Так станом на початок жовтня 2020 року у Київській області зафіксовано майже 10 тис. осіб, які захворіли на коронавірус, серед них багато медиків і вчителів. Станом на 1 вересня 2020 року загальна сума заборгованості з виплати зарплати по області становила 165,2 млн. грн.. Мають місце порушення трудового законодавства та смертельні випадки на виробництві через недотримання законодавства про працю.


Під час дискусії наголошувалось на тому, що вже у перші дні пандемії та запровадження на території України жорстких обмежувальних заходів за наполяганням ФПУ, було ухвалено низку законодавчих змін, завдяки яким було полегшено процедуру реєстрації по безробіттю, визначено режим дистанційної роботи, оптимізовано отримання допомоги по безробіттю тощо. Проте, ряд проблем і на сьогодні залишаються не вирішеними.


Ситуації у енергетичній сфері області був присвячений виступ Людмили Максименко – голови Київської обласної організації Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України.

- У нас немає заборгованості по зарплатам, - сказала Людмила Павлівна, - і відносно не погана зарплата в енергетиці, тому що у нас досить пристойна галузева угода і до 2020 року соціальні партнери співпрацювали досить активно. Щорічно у нас зарплата підвищувалась на 25%. Цього року нас не вдалося зібрати соціальних партнерів: Міненерго не зміг визначити свого представника для ведення перемовин.

Найбільша наша проблема – це очікувана приватизація Центренерго. Її хотіли приватизувати ще у 2013, потім у 2818 році. Тепер намагаються влаштувати штучне банкрутство, щоб потім приватизувати. Чим це загрожує нам? Може значно понизитись зарплата у рядових працівників та зменшитись соціальні пакети.

Вона зокрема зазначила, що нещодавно пройшло скорочення персоналу на Білоцерківській ТЕЦ. Підприємство було доведено до банкрутства. Однак, усім, кого звільнили, в тому числі і пенсіонерам, було проведено усі необхідні виплати.

У нас існує така проблема: ми змінили методику нарахування зарплат, але, на мій погляд, не можна рахувати зарплати від показника прожиткового мінімуму. Давайте повертатися до мінімальної зарплати. Також потрібно відходити від таких понять, як середня зарплата. Це як середня температура по лікарні.Нам потрібно піднімати зарплати тим працівникам, які виробляють матеріальні цінності.

А до наших соціальних партнерів хотілося б донести, що у Київській області потрібно міняти підходи до організації та проведення оздоровлення дітей. Наприклад, у Полтавській області всіх дітей оздоровлюють за кошти місцевого бюджету. 80% вартості путівок повертають батькам, а для малозабезпечених, сиріт і відмінників – 100%. Потрібно переймати такий позитивний досвід і для нашої області.

 

Детальна інформація по круглому столу тут.

 

Київська обласна рада профспілок


 (голосов: 0)