Заява Президії ФПУ

У цьому році завдяки активним протестним діям та солідарній підтримці міжнародного профспілкового руху: Міжнародної конфедерації профспілок, Організації об’єднаних націй, Міжнародної організації праці профспілки України не дали прийняти вкрай ліберальний проєкт Закону про працю та так званий законопроєкт щодо окремих питань діяльності професійних спілок, спрямований на усунення профспілок від правозахисної діяльності.

Наразі провладна більшість знову вдалася до порушення конституційних та міжнародних норм, що стосуються трудових і соціально-економічних прав працівників і діяльності профспілок: продовжуються маніпуляції з Трудовим кодексом, влада вирішила вдатися до використання правоохоронних органів для тиску на профспілки.

Так, під надуманим приводом утаємничено через суд накладено арешт на обєкти власності Федерації профспілок України і її членських організацій, які працюють в інтересах людей праці, в тому числі на Будинок  профспілок  у м. Києві,  побудований  на  профспілкові  внески  у 1980 році і відбудований профспілками після пожежі під час Революції гідності 2013-14 рр.

Такі дії влади є неприйнятними у цивілізованому світі!

Антипрофспілкова та антитрудова політика отримали вкрай негативну оцінку міжнародної спільноти, а Міжнародна конфедерація праці вже віднесла Україну до категорії країн, де відсутні гарантії прав працівників.

Не можна допустити, щоб влада знущалася над сторічними завоюваннями українських трудящих та профспілок, одночасно декларуючи, що вона відкрита до соціального діалогу!

Президія Федерації профспілок України закликає всі профорганізації і всіх членів профспілок дати гідну відсіч обмеженню прав трудящих і профспілок, використовуючи всі законні форми і методи активної боротьби!

За рішенням Президії ФПУ від 27.12.2020 № П-28-1 «Про протидію Федерації профспілок України черговому наступу влади на права працівників та профспілок» у зв'язку з розглядом у Верховній Раді України низки законопроектів, ініційованих Урядом і окремими народними депутатами, що продовжують політику наступу і звуження прав працівників і профспілок, а також через неврахування пропозицій профспілок у проекті Державного Бюджету на 2021 рік, зокрема, щодо підвищення заробітної плати та державних соціальних гарантій, Федерація профспілок України, її членські організації 2-3 грудня 2020 року проведуть акції протесту у формі пікетування будівлі Верховної Ради України.

 

Початок акції – о 10.00

Місце проведення : м. Київ, площа Конституції,1 навпроти будівлі ВРУ.


 

 


 (голосов: 0)