Київська обласна рада професійних спілок » КОРПС виборює повернення зарплатних боргів
КОРПС виборює повернення зарплатних боргів

У зв'язку з загостренням епідемічної ситуації в Україні, пов'язаної із зростанням кількості захворювань на гостру респіраторну коронавірусну хворобу (COVID-19), засідання комісії Київської облдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат проводилось за допомогою засобів відео-конференції.


Лідія Харченко наголосила, що у більшості організацій-боржників, про яки сьогодні йшла мова, а це: і Державне підприємство «Спеціалізований центр підготовки кадрів» (Обухівський район), Державне підприємство «Дослідно-конструкторське бюро авіації загального призначення» (Києво-Святошинський район), Державне сільськогосподарське підприємство «Головний селекційний центр України» (м. Переяслав), Комунальне підприємство «Сквирське комунальне господарство» (Сквирський район), ТОВ «УПК-Європлюс» (Баришівський район), Товариство з обмеженою відповідальністю Протон-23» (Києво-Святошинський район), Товариство з обмеженого відповідальністю «МД-ТЕХНО» (м. Васильків) та ін., діють профспілкові організації.

Зокрема, на Комунальному підприємстві «Васильківтепломережа» (м. Васильків) 300 працюючих є членами профспілок. Заборгованість, що там складає перед працівниками станом на початок грудня ц.р. – більше 3536 тис. грн.) і це тягне за собою заборгованість по сплаті членських внесків, через що порушується закон про профспілки у частині відрахування  профспілкових внесків на рахунок профорганізацій.


Окремо голова КОРПС загострила увагу на ситуації, що склалась у Філії «Києво-Святошйнського ДЕУ «ДП «Київське обласне дорожнє управління», де 60 членів профспілок майже увесь рік не отримують зарплату, профспілкові внески також не відраховуються. Вона закликала учасників наради, членів Комісії спільно з профспілковими організаціями вирішувати проблему погашення боргів по зарплатам, а профспілки готові до активної співпраці у вирішенні цих проблем, - запевнила вона.


Ігор Мещан, директор Департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації подякував профспілкам за те, що вони завжди тримають руку на пульсі, зокрема, у вирішенні таких чутливих питань, як виплата заборгованості по зарплатам.

Він поінформував про те, на зазначену проблему звертають увагу інші підрозділи Київської облдержадміністрації, зокрема Упрпавління культури. Про неї відомо заступнику Голови Київської облдержадміністрації, керівнику Комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати Олегу Торкунову.

- Ми й надалі спільно будемо відстоювати права працюючих, - запевнив Ігор Мещан. Одним зі шляхів вирішення проблеми він назвав звернення з листами до правоохоронних органів, що також сприятиме  погашенню зарплатних боргів.


 

Київська обласна рада профспілок


 (голосов: 0)