Київська обласна рада професійних спілок » Профспілки вимагають довести свою позицію до народних депутатів України
Профспілки вимагають довести свою позицію до народних депутатів України

Профспілки вимагають довести свою позицію до народних депутатів України та наголошують, що найбільш гострим є питання нівелювання ролі профспілок у представництві та захисті трудових прав працівника. 

 

 Запропоновані законопроєктом виключення статей 43, 43-1 КЗпП та статей 38, 39 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» значно знижують правовий захист найманих працівників, звужуючи можливості профспілок захищати трудові і соціально-економічні права трудящих, а також не відповідають статті 36 Конституції України, Конвенції МОП № 87 «Про свободу асоціації та захист права на організацію» і Конвенції МОП № 158, яка передбачає проведення узгоджувальних процедур при звільненні працівників, та Директиви Ради № 98/59/ЄС від 20.07.1998 про наближення законодавства держав-членів щодо колективного звільнення.


Звуження прав профспілок, які є основними інструментами реалізації прав працівників, позбавляє дієвих механізмів, за допомогою яких працівники можуть захищати свої інтереси.

Крім того, аргументація щодо виключення статті 43 та статті 43-1 КЗпП не витримує жодної критики, оскільки в якості підстави наводяться норми Конвенції МОП № 158, яка й передбачає проведення узгоджувальних процедур при звільненні працівників. Одночасно проєкт зберігає чинні гарантії щодо захисту профспілкових активістивістів від свавілля роботодавців, однак шляхом скасування вищезазначених положень законодавства, фактично усуває механізми реалізації цих гарантій.


Тому профспілки виступають проти розгляду народними депутатами  України  законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо дерегуляції трудових відносин» № 5388. 


 

Київська обласна рада ролфспілок

 

 


 (голосов: 0)