Київська обласна рада професійних спілок » Корисна інформація » Профспілки заперечують запровадженню щоквартального звіту зі сплати ЄСВ
Профспілки заперечують запровадженню щоквартального звіту зі сплати ЄСВ

До визначення показників середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, зокрема, за січень, лютий і березень місяці 2021 року, при визначенні індивідуального коефіцієнта заробітної плати за зазначені місяці для обчислення пенсій, звернення за якими надійшло протягом січня – квітня ц.р., застосовувався показник середньої заробітної плати за останній наявний місяць, у даному випадку за грудень 2020 р. Після отримання зазначених показників протягом місяця пенсії автоматично (без звернення) перераховано виходячи із визначених показників, з дати призначення пенсії. При цьому, якщо у разі проведення перерахунку пенсії її розмір зменшився, виплата пенсії в новому розмірі проводиться з місяця, наступного за місяцем проведення перерахунку.


Оскільки нині триває період підготовки та подання звітності з єдиного внеску за ІІ квартал 2021 р., при визначенні індивідуальних коефіцієнтів заробітної плати за квітень-червень ц.р. для обчислення пенсій, документи для призначення яких надійшли протягом останнього часу, застосовуватиметься показник середньої заробітної плати, з якої сплачено страхові внески за березень 2021 р. За повідомленням Управління соціального страхування  і пенсійного забезпечення апарату ФПУ, у подальшому, після визначення показників середньої зарплати для обчислення пенсій за ІІ квартал (орієнтовно, третя декада вересня ц.р.), буде проведено перерахунок таких пенсій.


Довідково: показники середньомісячної заробітної плати працівників, зайнятих у галузях національної економіки, за 1992 - 2021 роки, що застосовуються під час призначення та перерахунку пенсій відповідно до статей 40 і 43 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

 

 

КОРПС


 (голосов: 0)