Київська обласна рада професійних спілок » Корисна інформація » Діалог у НТСЕР має бути максимально результативним – Глава держави
Діалог у НТСЕР має бути максимально результативним – Глава держави

 

"Якщо в державі створені інституції для вироблення спільних рішень та визначення принципів формування державної політики щодо оплати праці, забезпечення найвищих стандартів охорони праці й водночас збереження можливості для розвитку бізнесу та недопущення надмірного фіскального тиску на роботодавців, для пошуку компромісу між працівниками й роботодавцями, то ці інституції повинні працювати й показувати людям реальний і зрозумілий результат", - заявив Президент.


В ОП зауважили, що на виконання норм Закону «Про соціальний діалог в Україні» була утворена та функціонує Національна тристороння соціально-економічна рада та відповідні територіальні органи. Основною метою Національної та територіальних тристоронніх соціально-економічних рад є визначення та зближення позицій, досягнення спільних домовленостей та ухвалення узгоджених рішень між представниками профспілок, роботодавців та виконавчої влади з питань формування та реалізації державної соціальної та економічної політики, регулювання трудових, соціальних, економічних відносин.

Водночас з 2016 року діяльність Національної ради не мала належного організаційного забезпечення, а отже, не могла бути повною мірою ефективною, як це визначено законом.

 

В.Зеленський додав, що працівники мають знати, що діяльність профспылок спрямована на захист їхніх прав і підвищення гарантій, а в роботодавців завдяки НТСЕР має бути ефективний цивілізований інструмент для відстоювання своїх інтересів, йдеться у повідомленні ОП.

Також у ньому зазначається, що відбувся конкурс на зайняття посади секретаря Національної ради, яка була вакантною впродовж п'яти років. Президія Національної ради запропонувала Президентові призначити головою ради Анатолія Кінаха – від сторони роботодавців, згідно зі встановленою черговістю ротації.

Президент Володимир Зеленський 14 липня підписав розпорядження про визначення переможцем конкурсу на зайняття посади секретаря Національної тристоронньої соціально-економічної ради Наталії Ненюченко.

 

Нагадуємо. що 29 липня 2021 року у Будинку Спілок у Києві відбулося засідання Президії Національної тристоронньої соціально-економічної ради.

 

На ньому Голова ФПУ Григорій Осовий висловив сподівання, що експертна діяльність НТСЕР активізується з призначенням Секретаря Національної ради і набуде системності. Але новий імпульс її робота отримає лише з призначенням голови. На цю посаду профспілками була узгоджена кандидатура від сторони роботодавців А.К.Кінаха, яка знаходиться на погодженні в Офісі Президента України. Вирішення цього питання потребує прискорення. Він також вніс пропозицію, перше засідання з легітимним керівництвом НТСЕР провести з залученням представників територіальних соціально-економічних рад, щоб обговорити такі важливі питання як проект Держбюджету-2022 і забезпечення соціального діалогу в умовах децентралізації на регіональному рівні.


Довідка. Національна рада складається з однакової кількості повноважних представників сторін соціального діалогу національного рівня та об'єднує 60 членів, які здійснюють свої повноваження на громадських засадах:

- 20 членів профспілкової сторони, яких делегують репрезентативні об'єднання профспілок, що мають статус всеукраїнських;

- 20 членів сторони роботодавців, яких делегують репрезентативні об'єднання організацій роботодавців, що мають статус всеукраїнських;

- 20 членів сторони органів виконавчої влади, яких призначає Кабінет Міністрів України.


 

Київська обласна рада профспілок

 

за повідомленням:

https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/3292980-dialog-profspilkirobotodavci-zelenskij-skazav-ak-mae-pracuvati-socialnoekonomicna-rada.html


 


 (голосов: 0)