Київська обласна рада професійних спілок » Новини соціальних партнерів » Співпраця Київської облпрофради з відділенням НСПП - визначено перспективи
Співпраця Київської облпрофради з відділенням НСПП - визначено перспективи

На прикладі Переяслав-Хмельницького районного будинку культури, засновником якого є районна рада, було обговорено проблемну ситуацію, що виникла там через утворення ОТГ. Під час передачі цього комунального закладу з балансу на баланс, органами влади було прийнято рішення про припинення його діяльності шляхом ліквідації, а працівників попередили про звільнення з роботи.

Як зазначила Тетяна Яковенко, голова Київської обласної організації профспілки працівників культури України, з профспілками це питання не погоджувалось, з Міністерством культури також, хоча це передбачено законодавством. Подібні ситуації із закладами культури виникли і у Білоцерківському районі та в інших районах області, де у процесі реформування ліквідуються відділи культури. Все це турбує людей. Вони не знають, чи правомірні такі дії, і як їм захиститись у такий ситуації. Через це профспілкам потрібна допомога, у тому числі і від НСПП.


Василь Хвостіков, очильник Київської обласної організації профспілки працівників АПК, повідомив, що свого  часу профспілкам за допомогою НСПП вже вдалося домогтися підвищення зарплат працівникам    підприємства «Кока-кола Україна», розташованому у Броварському районі Київської області. Наразі на цьому заводі виникли питання стосовно діяльності профспілкових організацій, що також потребує розв’язання. Тому профспілкам потрібна допомога фахівців НСПП, зокрема, консультації у ході вирішення таких складних питань, де має все відбуватись у строгій відповідності до закону. Він також підкреслив важливість подальшої співпраці з НСПП.


Даніїл Коцупал, начальник відділення НСПП у м.Києві та Київській області, наголосив, що боротьба за трудові права – це тематика роботи НСПП. Тому у разі, якщо відбуваються протизаконні дії, представники трудових колективів можуть звернутись до служби із відповідною заявою. Після оформлення необхідних документів приймається рішення щодо вступу до колективного трудового спору, або вирішення конфліктної ситуації поза рамками КТС і це є одним зі способів досудового вирішення конфліктів.

На нараді також виступили: голова Київської обласної організації профспілки працівників державних установ Григорій Іваницький, голова Київської обласної організації профспілки працівників харчової та переробної промисловості Галина Карнатова та ін.

У підсумку співпрацю між Київською облпрофрадою та відділенням НСПП у напрямку поліпшення стану соціально-трудових відносин та запобігання виникненню колективно-трудових спорів в області визнано задовільною.

За участю фахівців НСПП заплановано проведення навчання для профактиву Київщини щодо питань ініціювання процедури КТС та вирішення спорів і конфліктів.

Від імені Президії КОРП Лідія Харченко привітала соціальних партнерів з днем заснування Національної служби посередництва і примирення України, який щорічно відзначається 17 листопада, та вручила Даніїлу Коцупалу Грамоту облпрофради за сприяння в діяльності профспілкових організацій Київської області і розвиток соціального партнерства.
 

Київська обласна рада профспілок


 (голосов: 0)