Київська обласна рада професійних спілок » Новини » ХХІ звітно-виборна конференція Київської обласної організації профспілки працівників культури
ХХІ звітно-виборна конференція Київської обласної організації профспілки працівників культури

   

 12 листопада 2014 року відбулася ХХІ  звітно-виборна конференція Київської обласної організації профспілки працівників культури.

В роботі конференції брали участь 34 делегати  від профспілкових організацій  закладів культури  області , профспілковий актив , керівники закладів культури та запрошені :

    Кононенко Валентин Федорович - голова Київської обласної ради профспілок

    Романчишин Василь Григорович -директор Комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради « Коледж культури і мистецтв».

     Із звітною доповіддю «Про роботу Київської обласної організації профспілки  працівників культури України за період  з  грудня 2009 року  по листопад  2014 року» виступила  голова обкому профспілки працівників культури Ніна Степанівна Глушаниця.

    Зокрема Н.С.Глушаниця   акцентувала  увагу на тому, що, не зважаючи на складну ситуацію в Україні, довелося працювати в складних  після кризових умовах політичної нестабільності. Але завдяки злагодженим діям організацій профспілки , профспілкового активу усіх рівнів, успішно  вибудованій системі соціального діалогу  з нашими соціальними партнерами вдалося  вирішувати головні соціально-економічні проблеми галузі  і в цьому  вбачаємо сенс нашої співпраці.

     ЦК Профспілки працівників культури  ,  обласна профспілка працівників культури  намагалися    зберегти досягнуте в галузі  і всіма можливими методами  активно впливати  на формування  державної соціальної політики та забезпечення соціального захисту  працівників галузей культури через зустрічі, звернення, телеграми до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України,  через механізми Генеральної Угоди  з Урядом,  Галузевої Угоди між  Міністерством культури  та ЦК профспілки працівників культури України, Територіальної  Угоди Обласної Ради профспілок з облдержадміністрацією .

            Великою перемогою Профспілок  стало прийняття  Закону  України « Про соціальний діалог в Україні», яким врегульована   та завершена  розбудова  інституційної системи соціального   діалогу в Україні. Тепер уповноваженому представнику від профспілок надана можливість брати  участь у засіданнях Уряду та парламентських комітетів  і представляти позицію профспілок під час розгляду  питань , що стосується соціально - трудової сфери. Керівники районних, міських профспілок  області делеговані  до складу колегій, громадських рад при органах державної влади, що дозволяє не тільки забезпечувати представництво інтересів спільчан, але й здійснювати громадський контроль за діями влади.

    Всією культурною громадою   вдалося  добитися    прийняття довгоочікуваного Закону України «Про культуру», яким регулюються питання особливостей оплати  праці  та пенсійного забезпечення в галузі , зокрема забезпечення працівників у сфері культури роботою на повні тарифні ставки, виплати  надбавок і доплат, встановлення доплат за вислугу років  працівникам культури.

    Актуальними залишаються  проблеми забезпечення  життєдіяльності закладів культури. Фінансово-економічна криза  попередніх років  негативно вплинула на утримання  та розвиток закладів культури. Не дивлячись  на щорічне збільшення обсягів , рівень  фінансування галузі культури не відповідає об»єктивним потребам.  У 2011 році  Обласною радою  на 54 відсотки зменшені  обсяги  фінансування Комплексної програми  розвитку галузі культури Київської області  на 2011-2015 роки і навіть  ці обсяги , були на жаль, профінансовані лише на 57,3% до плану.

    Завдяки  економічному  стану області та спільним зусиллям    Обласного управління культури ,національностей та релігій, обласної державної адміністрації, обласної профспілки, ,районних, міських профспілок, районних міських органів  влади   вдалося зберегти основну  мережу  закладів культури.

  Становище закладів культури  в регіонах , особливо  на селі є надто складними. Місцеві бюджети , на яких покладено всі видатки на утримання мережі закладів культури у переважній своїй більшості  не спроможні забезпечити їх  належне функціонування.

   Але рівень фінансування не дозволяє галузі по справжньому розвиватися, модернізувати матеріальну базу, забезпечити сучасним обладнанням та інструментами. Надзвичайної гостроти набули проблеми зношеності матеріально-технічної бази закладів культури. Великою проблемою залишається поновлення  бібліотечних фондів, особливо сільських бібліотек. Практично кожний третій  заклад культури  на селі потребує капітального ремонту. Сьогодні в області 450 закладів культури знаходяться  в незадовільному технічному стані, в тому числі 43 розташовані в аварійних приміщеннях, понад 30 відсотків  клубних  і бібліотечних установ не опалюються. 273 спеціалісти закладів культури, що становить 4,6 відсотків всіх працюючих,  працюють на умовах неповної зайнятості.

   Ці факти говорять про те, що  село з клубними установами , позашкільними закладами освіти, децентралізованою бібліотечною системою, кіномережею для влади  так і залишаються  поза порядком  денним . Бо чи може формувати  духовне обличчя  Київщини людина, яка працює  на половину, чверть ставки. Ось так ми дивуємо і себе  і увесь світ  своїм особливим ставленням до культури  на селі і будемо дивувати  ще довго , поки не зрозуміємо : збережемо культуру на селі – забезпечимо майбутнє держави.

 Проблеми сьогодення  в нашій галузі не дають спокою  ні душі , ні серцю, а їх вирішення потребує уваги і суспільства і центральних органів  влади.

   І не дивлячись на виплати , добавки до зарплати згідно законів, постанов вищестоящих органів заробітна плата працівників галузей культури все одно залишається  низькою, а надбавки встановлені  законодавством виплачуються не всім працівникам , не  у всіх установах, організаціях  і не у всіх  районах  після того, як   були прийняті  постанови   КМУ № 88 , № 89 від 25.03.2014 р. у граничному розмірі, встановленому керівником,  у межах фонду оплати праці.

      Профспілка  змушена  була постійно протидіяти зниженню соціальних гарантій працівників, боротися за повернення всіх доплат і надбавок, протестувати проти звільнень, скорочень та реорганізацій, заборгованості із заробітної плати  працівникам культури, неповного робочого часу, низьких зарплат і тарифних ставок, що демотивує й не забезпечує належного відтворення творчого та робочого потенціалу  працівників культури.

   Обласна організація  , районні , міські організації ,профспілкові комітети зверталися з клопотаннями  до керівних органів  облдержадміністрації, обласної, районних рад, місцевих органів самоврядування по вирішенню проблем збереження кадрів , збільшення видатків на виплату заробітної плати працівникам культури, недопущення зменшення мережі закладів культури та скорочення чисельності працюючих.

     В ході звітів і виборів була зосереджена увага на аналізі діяльності організацій профспілки по соціальному захисту прав та інтересів працівників галузей культури, інформаційно - видавничої сфери, фізкультури і спорту; по ефективності використання колективних договорів та галузевих угод, по зміцненню профспілкових організацій та єдності  їх рядів .

   Під час засідання Президій , Пленумів  обласної організації профспілки культури широко використовувались інформаційно-аналітичні матеріали Обласної Ради профспілок , ЦК профспілки працівників культури україни  та Федерації Профспілок України.

 

Також прозвітувала про роботу ревізійної комісії за звітний період голова ревкомісії Глушко Олена Миколаївна.


 

    В обговоренні доповідей взяли участь: голова Києво-Святошинської районної організації профспілки  Яковенко  Тетяна Іванівна , голова Білоцерківської міської організації профспілки працівників культури Драпой Галина Федорівна, голова Бородянської  районної організації профспілки  Вашуленко Валентина Петрівна, голова Кагарлицької районної організації профспілки Коршунова Антоніна Петрівна, голова Яготинської  районної організації профспілки Кисіль Віра Миколаївна , директор Комунального вищого навчального закладу «Коледжу культури і мистецтв» Романчишин Василь Григорович, голова Київської обласної ради профспілок Кононенко Валентин Федорович.

 

      У виступах наголошувалось, що першочергова увага  профспілки приділялась питанням безумовного забезпечення членів Профспілки державними соціальними гарантіями, своєчасної виплати в повному обсязі заробітної плати, недопущення закриття закладів культури , необґрунтованого звільнення працівників, надання примусових безоплатних відпусток, переведення на неповний робочий день.

 

Делегати звітно-виборної конференції обговорили та прийняли постанову, в якій основними завданнями обласної організації профспілки працівників культури продовжують залишатися питання забезпечення захисту  трудових, соціально-економічних прав та гарантій працівників, організаційного зміцнення профспілки, консолідованих дій організаційних ланок, концентрації зусиль виборних органів усіх рівнів на формування позитивного іміджу організації  профспілки.

 

Відповідно до порядку денного конференції пройшли вибори .

До складу виборних органів обласної профспілкової організації обрано кращих активістів з досвідом громадської роботи, які користуються великим авторитетом в колективах закладів культури.

 

Делегатами конференції одноголосно було обрано головою Київської обласної організації профспілки працівників культури Глушаницю Ніну Степанівну


 (голосов: 0)