Київська обласна рада професійних спілок » Новини » БЛИЖЧЕ ДО ЛЮДЕЙ. Якщо взятися разом
БЛИЖЧЕ ДО ЛЮДЕЙ. Якщо взятися разом

Соціальний діалог повинен бути основним інструментом плідної співпраці між органами виконавчої влади, місцевого самоврядування і профспілками у вирішенні питань соціально-економічного захисту працюючих. На цьому наголошували учасники III засідання Ради Київської обласної ради профспілок, яке відбулось 22 листопада у Києві. У заході взяв участь та виступив Перший заступник Голови СПО об’єднань профспілок, заступник Голови Федерації профспілок України Олександр Шубін.

 

Олександр Шубін у своєму виступі проінформував присутніх про дії Федерації профспілок України щодо розширення та поглиблення соціального діалогу на загальнонаціональному рівні. Зокрема мова йшла про результати зустрічі представників профспілок з Прем’єр - міністром України Володимиром Гройсманом, спільну з соціальними партнерами роботою над Генеральною угодою та іншими важливими документами, пропозиції профспілок до удосконалення проекту Державного бюджету України та багато інше.
 

 

Заслухавши та обговоривши доповідь голови обласної ради профспілок Валентина Кононенка «Про завдання профспілкових організацій по розвитку соціального діалогу, як основного важелю у забезпеченні соціально-трудових прав і гарантій працівників», члени Ради зазначили, що соціальний діалог є визнаною моделлю цивілізованого вирішення найважливіших питань соціально-економічного розвитку регіону і важливим для профспілок інструментом представництва та захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів людини праці в органах державної влади, у відносинах з роботодавцями на всіх рівнях.

 

Як зазначалось у доповіді та виступах, з метою забезпечення дієвого соціального діалогу, сторонами підписана та успішно виконується Територіальна угода на 2016-2020 роки. Територіальні угоди підписані у більшості районів і міст обласного підпорядкування, зокрема: в місті Біла Церква, Бориспільському, Білоцерківському, Броварському, Васильківському, Володарському, Згурівському, Іванківському, Кагарлицькому, Обухівському, Рокитнянському, Сквирському, Ставищенському, Яготинському районах.
 

 
З серпня 2015 року діє Розпорядження облдержадміністрації № 286 «Про посилення взаємодії профспілок з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування в Київській області», яким передбачено посилення співпраці місцевих державних адміністрацій з профспілковими органами у виконанні їх повноважень, а також залучення профспілок до розгляду та формуванню проектів міських, районних бюджетів, програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів».

 

Станом на 01.11.2017 року представники обласної ради профспілок включені до складу 10 профільних комісій обласної державної адміністрації, керівники окремих обласних галузевих профспілкових організацій – членами колегій департаментів КОДА. З метою координації дій облпрофрадою укладені договори про співпрацю з Головним управлінням Пенсійного фонду, Головним управлінням Держпраці в Київській області, відділенням Національної служби посередництва і примирення в Києві та Київській області.

 

За ініціативою профспілок станом на 01.04.17 року в трудових колективах області підписано 2790 колективних договорів, якими охоплено 172309 осіб. Профспілкові організації Київщини співпрацюють з роботодавцями та органами виконавчої влади на засадах соціального партнерства та взаємоповаги.
 


Разом з тим Рада зазначила, що в порушення принципів соціального діалогу і норм Територіальної угоди, є випадки коли зміни в соціально-економічній сфері підприємства, організації чи установи відбувається без обговорення з соціальними партнерами, не всі працюючі охоплені колективно-договірним регулюванням, мають місце випадки необмеженого строку колективних договорів, що призводить до затягування процесу укладення угод, а також не укладення договорів на новий термін.

 

У процесі економічних реформ, наголошували виступаючи, під гаслами приватизації, дерегуляції і децентралізації скорочуються робочі місця в ключових галузях реального сектору економіки і громадського обслуговування Київщини. Мають місце факти порушення прав профспілок з боку роботодавців, за наполяганням яких припинили діяльність профспілкові організації ряду підприємств, організацій та установ. Не скрізь згідно Закону України «Про профспілки, їх права та гарантії діяльності» профспілкові внески перераховуються роботодавцями на рахунок первинних профспілкових організацій.
 

 
Зважаючи на вищевикладене та необхідність забезпечення стійкого механізму соціального діалогу, Рада Київської обласної ради профспілок постановила:
1. З метою посилення відповідальності кожної Сторони за дотриманням взятих на себе зобов’язань в рамках колективних угод всіх рівнів та інших нормативних актів, які регулюють відносини між органами влади, роботодавцями та найманими працівниками, для формування дієвого громадського контролю за виконанням спільних домовленостей:
2. Здійснювати соціальний діалог у формі обміну інформацією, консультацій, переговорів, узгоджувальних нарад, робочих зустрічей, «круглих столів» з питань формування та реалізації державної соціальної та економічної політики, регулювання трудових, соціальних, економічних відносин;
3. Основними напрямами діяльності обласної ради профспілок, її членських організацій, профспілкових органів всіх рівнів в питаннях розвитку соціального діалогу вважати захист соціально-економічних і трудових прав і інтересів працівників та членів їх сімей, контроль за додержанням законодавства про працю та охорону праці, організаційне та фінансове зміцнення профспілок, координацію дій з органами місцевого самоврядування та організаціями роботодавців в умовах децентралізації влади.

 

З цією метою продовжувати здійснення громадського контролю за дотриманням роботодавцями законодавства у сфері праці та охорони праці; здійснювати оперативний моніторинг стану виплати заробітної плати та погашення заборгованості з неї на підприємствах, в установах та організаціях; при проведенні колдоговірної компанії вивчати відповідність положень колективних договорів нормам чинного законодавства.
 


Виходячи з попередньої практики спільної роботи, з метою удосконалення соціального діалогу, недопущення безпідставних порушень прав профспілок Рада запропонувала соціальним партнерам низку конкретних та ділових пропозицій.


 (голосов: 1)