Київська обласна рада професійних спілок » Новини » Регіональна рада – це європейський зразок розбудови громадянського суспільства в Україні
Регіональна рада – це європейський зразок розбудови громадянського суспільства в Україні3 липня під головуванням першого заступника голови КОДА Андрія Анісімова відбулося засідання регіональної ради сприяння розвитку громадянського суспільства при Київській обласній державній адміністрації. В роботі Ради взяли участь, зокрема, почесний голова громадської ради при КОДА, голова ГО Міжнародна дипломатична місія «Організація Безпеки Спільноти Європи» Руслан Грінченко, голова Київської обласної ради профспілок Валентин Кононенко, в.о. голови Київської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Ірина Правдива, голова Київської обласної організації ветеранів України Микола Томашов, голова Київської обласної організації ветеранів Афганістану Олександр Янківський. Члени ради регіонального розвитку заслухали інформацію начальника управління з питань внутрішньої політики КОДА Олександра Євстратова про виконання Програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Київській області на 2017-2020 роки та затвердити щорічний обласний план заходів щодо реалізації «Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки».

Зустріч пройшла у форматі жвавого обговорення, у всіх присутніх представників громадських організацій було чимало пропозицій і проектів, які є суспільно важливими та в подальшому можуть бути реалізовані на користь жителів Київщини. Серед таких проектів – патронажна медична служба Товариства Червоного Хреста, яку презентувала в.о.голови Київської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Ірина Правдива. За її словами, забезпечення , розвиток та функціонування патронажної служби Київської обласної організації ТЧХУ значно підвищило б рівень медичного та соціального захисту населення, зокрема осіб, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. На сьогодні успішно функціонують два центри медико-соціальної допомоги Товариства у Вишгороді та Броварах і 15 кімнат медико-соціальної допомоги, що насправді не в повному обсязі забезпечують потреби населення області у вищезгаданих послугах. Також серед пріоритетних напрямків роботи Ради учасники засідання зазначили співпрацю з молодіжними громадськими організаціями та молодіжними парламентами Київщини, налагодження тісної комунікації КОДА з представниками громадянських інститутів, проведення активної просвітницької роботи серед населення про діяльність обласної ради сприяння розвитку громадянських інститутів, залучення широкого кола громадськості до розробки комплексних і цільових програм регіонального розвитку.

Підсумовуючи роботу засідання, Андрій Анісімов зауважив:
- Регіональна рада – це один з тих органів, який покликаний будувати «суспільство рівних серед рівних», і, без сумніву, є європейським зразком розбудови громадянського суспільства в Україні. Ми зобов’язані напрацювати налагоджені механізми комунікації між обласною владою та громадою й надати реальну можливість громадським організаціям брати участь в ухвалені владно-державних рішень.


 (голосов: 0)