Київська обласна рада професійних спілок » Новини » Кредо профспілки: захищати право людини праці на гідне життя
Кредо профспілки: захищати право людини праці на гідне життя

20 грудня 2018 р. Київська обласна рада профспілок провела засідання Ради, на якому було підбито підсумки трирічної роботи з виконання рішень XXIV-ї Київської обласної міжспілкової звітно-виборної конференції профспілок.

У засіданні взяли участь та виступили Голова ФПУ Григорій Осовий, Заступник голови Київської обласної державної адміністрації В’ячеслав Кучер, представники Держпраці, організацій роботодавців, профактив області.

Голова Київоблпрофради Валентин Кононенко у своїй доповіді зазначив, що XXIV-а обласна міжспілкова звітно-виборна конференція профспілок Київщини, що відбулась у березні 2015 р., поставила перед профспілковими органами усіх рівнів конкретні завдання з вирішення питань економічного та правового захисту членів профспілок. Сьогодні настав час проаналізувати, що зроблено та визначити завдання на наступний період.

За оцінкою більшості членів профспілок, незважаючи на зусилля влади з проведення реформ, економічна ситуація в Україні залишається складною. Її характеризують: низькі темпи економічного розвитку, фактична деіндустріалізація країни, відсутність державної стратегії і програм розвитку галузей економіки, низький рівень зарплат, заборгованість по зарплатам (на економічно активних підприємствах області вона вже перевищує 147 млн.грн. та продовжує збільшуватись), а також скорочення робочих місць та зростання безробіття.

Уся робота Київоблпрофради, її членських організацій спрямована на соціально-економічний захист спілчан, створення належних умов праці, виконання положень колективних договорів, оздоровлення дітей, підвищення мотивації профспілкового членства, організаційне та фінансове зміцнення профспілкових організацій.

Виступаючі на засіданні розповіли про насущні проблеми, які доводиться вирішувати профспілковим організаціям на місцях та поставили свої запитання як керівникам області, так і ФПУ. Голова ФПУ Григорій Осовий, відповідаючи на запитання членів Ради, підкреслив, що головним завданням на сьогодні є перефоматування діяльності профспілок з урахуванням сучасних вимог. Профспілки усіх рівнів повинні оцінити виклики, що виникають для профспілкового руху, та власну спроможність гідно представляти і захищати права працівників, а також розвивати свою організацію. - Якщо ми цього не зробимо, ми не зможемо згуртувати навколо себе людей, - зазначив профспілковий лідер.

Одним з інструментів більш ефективної роботи по захисту спілчан, було названо запровадження єдиної фінансово-бюджетної політику ФПУ для більш ефективного використання ресурсів, які мають профспілки. Пропонується наступна схема використання коштів: 60% - на статутну діяльність, 20% - на здійснення правової допомоги, 10% - проведення інформаційної роботи, а також створення солідарного фонду для проведення колективних дій та ін.

Організаційне та фінансове зміцнення профспілок – основа, що здатна забезпечити підвищення ефективності діяльності усіх структурних ланок профспілки. Серед інших актуальних завдань, що стоять перед профспілками, було визначено такі:
- створення нових профспілкових організацій на підприємствах,
- підвищення мотивації профспілкового членства,
- збереження єдності профспілок,
- удосконалення інформаційної і правової діяльності Укрпрофради,
- робота з молоддю та профспілкове навчання.

 


 (голосов: 0)