Київська обласна рада професійних спілок » Новини » У Києві профспілки вийшли за трудові права
У Києві профспілки вийшли за трудові права

З метою висловлення позиції профспілок щодо недопущення лібералізації трудового законодавства, тотальної приватизації державних підприємств із знищенням робочих місць, руйнації існуючої системи соціального захисту та збереження соціальних стандартів, наступу на права профспілок, 17 грудня профспілкові активісти ФПУ в кількості 4,5 тис. вийшли на акцію протесту, з них більше 300 представляли профспілки Київщини.


Акція розпочалася о 9.00 на майдані Незалежності в Києві, де відбувся імпровізований мітинг, на якому керівник Прес-центру ФПУ Юрій Работа озвучив вимоги профспілок та прийняту за участі делегації ФПУ Заяву Генеральної асамблеї Панєвропейської регіональної ради на захист прав профспілок в Україні.

 

На мітингу виступили заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий, заступник голови Профспілки працівників охорони здоров’я України Ірина Швець, заступник голови Профспілки працівників вугільної промисловості України Андрій Зимін та ін.

 

У своїх виступах вони порушили проблеми, які найбільш турбують людей праці, і закликали учасників акції, представників профспілок надати солідарну підтримку аграріям та представникам інших громадських організацій, які сьогодні виступають проти намагань влади зруйнувати Україну, як соціальну та правову державу.


4,5 тис. спілчан організованою ходою, скандуючи протестні гасла, пройшли урядовим кварталом до Верховної ради України, де приєднались до інших протестувальників – фермерів, підприємців, самозайнятих та представників політичних сил.


На мітингу на площі Конституції виступили представники профспілок - заступник Голови ФПУ Євген Драп'ятий, голова Федерації профспілок Луганської області Валерій Черниш, представник Профспілки авіабудівників України - інженер ДП "Антонов" Людмила Скосарєва, представник Профспілки працівників освіти і науки України - в.о. голови первинної профспілкової організації працівників Львівського національного університету ім. Івана Франка Юліан Бек, голова профкому шахти "Червоноградська" ДП "Львіввугілля" Павло Євтушок, заступник голови Профспілки працівників охорони здоров’я України Ірина Швець та ін.


У їх виступах наголошувалося на «червоних лініях», які окреслили профспілки для влади щодо лібералізації трудового законодавства та реформування соціальної політики.

 

 

 

 


 
 (голосов: 0)