-->
Київська обласна рада професійних спілок » Новини » СОЦІАЛЬНІ ПАРННЕРИ РАДЯТЬСЯ В УРЯДІ
СОЦІАЛЬНІ ПАРННЕРИ РАДЯТЬСЯ В УРЯДІ

Серед питань, які були обговорені, – зростання комунальних тарифів і необхідність стабілізації ціни на електроенергію та ціни на газ для населення.

 

Як зазначив Голова СПО об'єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий, наразі з усіх куточків країни до профспілок надходять звернення від виробничих трудових колективів про різке зростання ціни на газ, яка стала не підйомною для виробництв хімічної продукції, металургійних підприємств та врешті хлібобулочних комбінатів, тепличних господарств, які виробляють продукцію, де основним енергоресурсом є газ. Отже, виникла реальна загроза зупинки виробничих підприємств і масового вивільнення працівників.


Голова Київського обласного об’єднання профспілок Василь Хвостіков на конкретному прикладі продемонстрував як може розвиватися ситуація в аграрному секторі. За приклад було взято Тепличний комбінат с. Калинівка Броварського району Київській області, який має сучасні технології і ритмічно весь час працював та виробляв якісну продукцію, має ринок збуту, попит і сплачує 150 млн. податків державі та дає 500 робочих місць людям.

Для цього підприємства, щоб виробляти продукцію, газ є необхідним. Але при ціні 330 000 гривень за 1000 кубометр газу, воно практично змушене буде припинити роботу, а це - безробіття, навантаження на служби зайнятості тощо. А також - втрата податків і доходів працівників. На сьогоднішній день зарплата на названому підприємстві у середньому понад 20 000 гривень, отже, сім’ї виробників постраждають. І наведений приклад не є винятком, така ж ситуація і на Одеському припортовому заводі, на багатьох інших підприємствах.

Тому - питання із стабілізацією цін і тарифів на енергоносії потребує негайного вирішення. Воно є чутливим не лише для населення, а також стосується різних підприємств, які виробляють продукцію повсякденного попиту. Промисловці теж б’ють на сполох у цій ситуації.

 

Під час робочої наради також були розглянуті питання реформування трудового законодавства, формування соціально справедливого Державного бюджету на 2022 рік, питання діяльності фондів соцстрахування, відновлення переговорів щодо внесення змін і доповнень до Генеральної угоди на 2019-2021 роки, а також початку переговорів з укладення Генеральної угоди на новий термін, низка інших питань.

У ході зустрічі Олексій Любченко зауважив, що важливими кроками започаткування системної взаємодії з актуальних для суспільства питань є відновлення роботи Національної тристоронньої соціально-економічної ради.

За результатами робочої наради було вирішено звернутися до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, зважаючи на ті проблеми, які є сьогодні в трудових колективах, і вимоги, з якими будуть виходити на протест учасники Всеукраїнської попереджувальної акції 7 жовтня - у Всесвітній день дій за гідну працю. Профспілки бажають отримати відповіді на порушені ними в КМУ питання, а також під час робочої зустрічі з керівництвом Верховної Ради України.

 

Київська обласна рада профспілок


 (голосов: 0)