Київська обласна рада професійних спілок » Новини » Зустріч представників Всеукраїнської акції протесту в Уряді
Зустріч представників Всеукраїнської акції протесту в Уряді

Сторони під час перемовин підтвердили те, що при підготовці таких нормативно-правових актів будуть враховуватися обов’язкові міжнародні трудові норми, зокрема Конвенції та рекомендації МОП, директиви ЄС з соціально-трудових відносин, інші міжнародні акти, до яких приєдналася Україна, а також положення Конституції України.

 Одночасно профспілкова сторона наполягла паралельно з цим розпочати підготовку проекту нового Трудового кодексу як єдиного цілісного акту, яким будуть регулюватися трудові права. Неврегульовані питання гігекономіки, платформенної зайнятості до прийняття Трудового кодексу можна було би врегульовувати за участю всіх трьох сторін соціального діалогу.

Під час перемовин обговорювалися важливі для людей питання зазначені у вимогах профспілок, а саме - створення  продуктивних робочих місць, підвищення заробітної плати до рівня, визначеного Генеральною угодою.

Особливу увагу було приділено фінансовому забезпеченню гарантій виплат для медичних працівників, освітян, виділення дотацій шахтарським колективам та іншим категоріям працівників.

«Наше завдання — знайти спільні вирішення цих питань», — зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Для повного опрацювання та підготовки доручень і необхідних рішень сторони домовилися про створення робочих груп, які мають напрацювати відповідні урядові рішення.

За пропозицію Президії НТСЕР, буде також розглянуте питання створення фахової групи для опрацювання законопроектів з реформування трудових відносин без звуження трудових прав.

У визначений сторонами  двотижневий період у сторін є реальний шанс знайти рішення щодо окреслених проблем та зняти соціальну напругу.

Виходячи з результатів, профспілки будуть визначатися щодо подальших дій. Якщо належного реагування на висунуті вимоги не буде, профспілки перейдуть до іншого етапу проведення Всеукраїнської акції протесту безпосередньо в обласних центрах, містах і трудових колективах.

 

За повідомленням 

ОВП ФПУ (голосов: 0)