-->
Київська обласна рада професійних спілок » Вісті з місць » До Міжнародного дня пам’яті про Чорнобильську катастрофу
До Міжнародного дня пам’яті про Чорнобильську катастрофу

Київщина найбільше постраждала від аварії на ЧАЕС. Радіоактивного ураження зазнали понад 619 тисяч осіб, що становить 34 відсотка від всього населення регіону та 32 відсотки від всіх постраждалих внаслідок катастрофи. На початок 2021 року в області налічується 36 тисяч ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, серед яких працівники автомобільної та дорожньої галузей, які одними із перших, поряд з атомниками і пожежниками, вийшли боротися з лихом. Важко переоцінити їх внесок у ліквідацію наслідків цієї аварії.

Наслідки цієї трагедії, на жаль, будуть позначатися на житті кількох поколінь людей.

В умовах небезпечної радіаційної обстановки дорожники здійснювали роботи із дезактивації та обезпилювання автомобільних доріг. За неймовірно короткий термін ними було побудовано:

• 2 кілометровий під’їзд до аварійного блоку;
• обхід м. Чорнобиля;
• дорога першої категорії протяжністю 38 км з мостом через річку Уж від ЧАЕС до селища Зелений Мис;
• автодорога з мостами через р. Дніпро та Прип`ять, що з`єднала ЧАЕС з містом енергетиків Славутичем.

Автомобілісти забезпечувули євакуацію людей із заражених територій, окрім доставки життєво необхідних матеріалів у зону, тільки до кінця літа 1986 року з 81-го населеного пункту було евакуйовано 90784 особи.


            За рішенням Президії Київської обласної організації профспілки у колективах проведено збори-реквієми до Дня пам’яті, було відзначено як працюючих учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, так і пенсіонерів.

 

 

Обов’язок кожного з нас – пам’ятати про подвиг людей, які боролися з радіаційною стихією і захистили наступні покоління від глобальних наслідків катастрофи, надавати їм їм всебічну допомогу.

 

 

Голова Київської обласної організації

профспілки працівників автомобільного

транспорту та шляхового господраства                      Вікторія Коротченко


 (голосов: 1)