-->
Київська обласна рада професійних спілок » Вісті з місць » ПОТЕНЦІАЛ КИЇВЩИНИ. Білоцерківський шинний завод «Росава»
ПОТЕНЦІАЛ КИЇВЩИНИ. Білоцерківський шинний завод «Росава»

Протягом майже 50 років роботи заводом «Росава» пройдені визначні етапи будівництва, подолання труднощів та розвитку, створено потужний виробничий, технічний, кадровий потенціал, проводиться реконструкція та модернізація виробництва. Не зважаючи на те, що акціонери «Росави» у квітні 2018 року оголосили про рішення щодо ліквідації компанії, за період 2020-2021 років на підприємстві розширився асортиментний ряд легкових шин. За офіційними даними, загальний обсяг продажів шин для легких вантажних автомобілів та сільськогосподарських машин за січень-червень 2021 року зріс на 39% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року (Джерело - https://www.facebook.com/rosava.tyres/posts/4312322565496396).


В умовах поглиблення соціально-економічної кризи в країні, з метою збереження існуючих робочих місць та недопущення зниження рівня соціального захисту працюючих, первинна профспілкова організація підприємства «Росава» дбає про соціально-економічний захист працівників, використовуючи колективний договір, як основний інструмент захисту працівників. Як зазначає голова профкому ПрАТ "Росава" Михайло Золотоверх, в усі часи на підприємстві докладали зусиль, щоб своєчасно виплачувати співробітникам зарплату та податки до бюджетів всіх рівнів та інших відрахувань.

"Наш трудовий колектив - найбільша цінність, це унікальні спеціалісти, яку ми набули за майже півстоліття роботи. Тому навіть у найскладніші часи ми продовжували платити більш ніж трьом тисячам співробітників гідну заробітну плату й залишаємося найбільшим платником до місцевого бюджету міста Біла Церква", - сказав профспілковець.


На заводі працює багато молоді, які продовжують трудовий шлях своїх батьків та є представниками трудових династій. Так, на Дошці пошани підприємства можна побачити працівницю цеху складання шин Ольгу Мелюх, фото Віктора Літвичука, електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування та ін. (Розповідь про них – у окремих матеріалах).


Перелік соціальних гарантій для співробітників «Росава» досить великий, - включно до матеріального стимулювання людини за догляд за власним здоров'ям. Також це пільгове оздоровлення дітей та інвалідів, соціально незахищених категорій громадян (цей вид допомоги здійснюється за міськими соціальними програмами). Раз на місяць кожному працівникові надається три оплачуваних години на випадок необхідності відвідування, наприклад, якихось комунальних служб чи органів державної влади.

Підприємство дотує свої заклади громадського харчування, медпункти, витрати на медикаменти і т.ін.

Мер міста Біла Церква Геннадій Дикий повідомив, що підприємство завжди підтримувало місто, і не лише коштом сплати податків.

"Зокрема зараз "Росава" робить все можливе, щоб допомогти місту в боротьбі з пандемією. Так, на початку квітня підприємство забезпечило автомобілі екстреної медичної допомоги міста сезонними комплектами шин, передало вкрай необхідні та дефіцитні експрес-тести для діагностування COVID-19 в усі медичні заклади міста. На додаток, завод забезпечує своєю котельнею опалення одного з найбільших районів міста", - розповів очільник Білої Церкви.


Генеральний директор ПрАТ «Росава» Олександр Даліба говорить, що «за роки роботи заводу шини «Росава» завоювали споживачів у понад 60 країнах світу на всіх континентах.

«Понад 50% продукції ми експортуємо на зовнішні ринки,у першу чергу – це ринки Євросоюзу, США, Канади, Азії, Африки. Ми пишаємося, що якість наших шин гідно оцінена українським споживачем».

Сьогодні завод розвивається, його цехи оснащені найсучаснішим високотехнологічним обладнанням світових виробників, впроваджуються новітні технології з використанням нових видів сировини та матеріалів, що дало змогу розробити нове покоління шин, що в свою чергу дозволить вивести продукцію заводу в премуім-сегмент ринку.

 

Нагадуємо, що Президія Київської облпрофради у вересні 2019 року схвалила позитивну практику роботи профкому «Росава» по укладенню, виконанню та контролю за виконанням колективного договору.

Тоді було відзначено, що при його укладенні профком підприємства домагається:
- недопущення масового скорочення працівників;
- обов’язкового погодження з профспілкою питання зміни істотних умов праці;
- недопущення заборгованості із заробітної плати;
- щорічного зростання середньої заробітної плати вище рівня інфляції;
- дотримання гарантій прав працівників на охорону праці та створення умов для гідної праці;
- забезпечення здорових та безпечних умов праці на кожному робочому місці;
- виконання в повному обсязі наданих профспілкам законодавчих повноважень щодо представництва і захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки тощо.

 

Як ми повідомляли, на сайті КОРПС у рубриці «Потенціал Київщини» ми розповідаємо про роботу підприємств області з різних галузей промисловості, бюджетного сектору та сфери послуг, про їх досягнення та роботу профспілкових організацій.  

 

Вже опубліковані матеріали щодо діяльності ПрАТ «Київський картонно–паперовий комбінат»Товариство з додатковою відповідальністю «Яготинський маслозавод».

 

Інформацію про діяльність профкомів підприємств Київщини, колективно-договірну роботу та співпрацю з роботодавцями з метою її оприлюднення на сайті КОРПС і поширення через мережу профспілкових ЗМІ та у соцмережах просимо надсилати за адресою інформаційної служби Київоблпрофради:  olkor@fpsu.org.ua

 

 

 

 

 

 

Київська обласна рада профспілок


 (голосов: 0)